Poniedziałek, 15 października 2018 r. imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Teresy od Jezusa
Serwis Misyjny Zgromadzenia Sióstr Dominikanek

Listy z misji

Cóż my, trzy siostry, możemy robić by służyć Bogu i ludziom?

Ukraina – Żółkiew
Wielkanoc 2013

Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał!

Zasypane śniegiem drogi Wielkiego Postu prowadzą do Chrystusa, który jest Życiem i Światłością, w stronę nadziei i blasku poranku zmartwychwstania. Bo jeśli nie On, Zmartwychwstały, to daremny by był nasz trud i próżne nauczanie. Prawdziwie zmartwychwstał! Idziemy za Nim – by być świadkami wiary, nadziei i miłości, by służyć Bogu i Kościołowi. Tu na Kresach, na żółkiewskiej ziemi. Nasze świadectwo i posługa nie są możliwe bez Bożej łaski, ale też Waszej, Dobroczyńców i Współpracowników, pomocy – zarówno tej ofiarowanej w przestrzeni duchowej w postaci modlitwy, wstawiennictwa, daru cierpienia oraz pomocy materialnej: finansowej czy rzeczowej. Za każdy znak hojności Waszych serc bardzo dziękujemy i zapewniamy o modlitwie za Was i w Waszych sprawach. Prosimy żółkiewską Madonnę – Niepokalaną Królową Różańca, by u Boga wstawiała się za Wami.

Cóż my, trzy siostry, możemy robić by służyć Bogu i ludziom? Dużą cześć naszego czasu pochłaniają sprawy Sobotniej Szkoły przy naszym klasztorze - zajęcia odbywają się w niej od wtorku do soboty, poza katechezą i językiem polskim naszych 170 uczniów ma możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z historii Polski, zajęciach plastycznych, nauce gry na gitarze, „kółku gastronomicznym dla nastolatek”, spotkaniach biblijnych. To takie stałe punkty w grafiku tygodniowym. Dodatkowo przygotować chcemy zawsze śpiew dzieci na piątkową i niedzielną mszę, rozważania drogi krzyżowej, wielkopostne przedstawienie o świadkach wiary i …czas myśleć o Triduum Paschalnym.
Rok wiary, który uroczyście w naszej lwowskiej archidiecezji rozpoczął się dopiero 1 styczna 2013, ze względu na trwający wcześniej rok jubileuszowy archidiecezji, zmobilizował nas do zorganizowania dla członków Róż Różańcowych niedzielnych pogawędek o wierze przy herbacie. To inspiracje dla ducha. Dla ciała – inspiracji może być wiele, ale trzeba realnie patrzeć na możliwości. Zima zawsze jest ciężkim czasem dla większości naszych parafian – z emerytur, które otrzymują (ok. 1000 hrywien = 400 złotych) muszą rozdzielić pieniądze na opłaty, żywność i leki, a na ubranie i buty to zawsze już brak. W styczniu i lutym porozwoziłyśmy do ponad 30 osób starszych i rodzin wielodzietnych cukier, proszek do prania, olej, mąkę, kasze, makaron i konserwy. Nie ma raczej dnia, by do furty nie przyszedł ktoś po jakieś najpotrzebniejsze mu rzeczy. Możemy tym ludzkim biedom zaradzić na tyle, na ile same otrzymamy pomoc – a jest to pomoc z Polski od Was. Razem z nami jesteście głosicielami Ewangelii, która nie jest martwym słowem, ale Słowem działającym przez miłość. Macie udział w naszym trudzie i w udzielanej nam łasce. Prosimy o modlitwę za nas i za naszą posługę w Żółkwi, za nasza parafię i szkołę, o dar powołań do pracy na Wschodzie.

Zmartwychwstały Jezus niech umocni Waszą wiarę, ugruntuje nadzieję, rozpłomieni miłość. Pan nasz cierpiący i chwalebny, niech błogosławi i strzeże Was, Wasze Rodziny oraz Bliskich i przyjdzie z darem pokoju, męstwa i radości w Waszą codzienność.

Z wdzięcznością i modlitwą –
- żółkiewska wspólnota dominikanek: siostra Juwencja, siostra Mateusza i siostra Sara

Drukuj cofnij odsłon: 1553 aktualizowano: 2013-04-01 21:23 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków, tel. (0-12) 425 24 05 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone