Poniedziałek, 15 października 2018 r. imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Teresy od Jezusa
Serwis Misyjny Zgromadzenia Sióstr Dominikanek

Listy z misji

Rok Jubileuszowy w naszej Archidiecezji

Żółkiew, Wielki Post 2012

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochani Dobroczyńcy, nasi Misyjni Współpracownicy!

Wielkopostne drogi codzienności kierują nas do Jezusa, który dla naszego zbawienia cierpiał, umarł i zmartwychwstał. Jego poranionym i chwalebnym dłoniom ofiarujemy Was, Wasze Rodziny, Wasze troski, radości i nadzieje. Dziękujemy za każde przekazane nam dobro: za modlitwy i ofiary, za cierpienia i pamięć, za finansową pomoc, byśmy mogły prowadzić misję w żółkiewskiej parafii.

Jakie u nas dzieją się sprawy i jakie dokonują się zmiany? Na Boże Narodzenie przygotowałyśmy z dziećmi i młodzieżą jasełka w Żółkwi w języku polskim, w Starej Skwarzawie w języku ukraińskim. I… dopiero na Święta do uczniów naszej szkoły przyszedł św. Mikołaj – to najmłodsza klasa, Ib, przygotowała przedstawienie na Jego powitanie, a z prezentów było wiele radości nie tylko wśród najmłodszych. Nasza grupa dziewcząt, uczących się u siostry Sary gry na gitarze, dała w kościele koncert kolęd zaś ozdoby świąteczne wykonane z gipsu dla dzieci przez siostrę Mateuszę i z dziećmi przez siostrę Juwencję ozdobiły nasze sale lekcyjne i choinki w domach dzieci. W styczniu do najuboższych parafian mogłyśmy rozwieźć cukier, olej i inne produkty spożywcze. Później – gdy było bardzo mroźnie – do furty zgłaszali się ludzie po ciepłą odzież, zupę czy herbatę. Jesienią w parafii urodziło się troje dzieci – przygotowałyśmy dla nich wyprawki. Dla starszych Polek na wiosce zawiozłyśmy materace, łóżka, elektryczny grzejnik zaś dla niepełnosprawnej parafianki w Żółkwi kupiłyśmy inwalidzki wózek akumulatorowy. My na tyle możemy pomóc, na ile same otrzymamy dary od innych, szczególnie od Was,
Dobroczyńców z Polski. W karnawale były jeszcze w szkole przy klasztorze zabawy karnawałowe dla dwóch grup – dla dzieci i młodzieży, i doszliśmy do Czasu Wielkiego Postu. Dzieci w każdą środę mają specjalną Drogę Krzyżową, na którą przygotowujemy teksty, a dzieci je czytają i śpiewają. Teraz trwają próby do przedstawienia na dzień św. Józefa, siostra Juwencja wycina dekoracje wielkanocne i ćwiczymy pieśni paschalne.
Dla całej archidiecezji rozpoczął się Rok Jubileuszowy – minęło 600 lat od przeniesienia stolicy archidiecezji z Halicza do Lwowa. Uroczyste rozpoczęcie tego Roku i jednocześnie Dzień Osób Konsekrowanych miały miejsce we Lwowie w katedrze 1 lutego w obecności Nuncjusza Apostolskiego na Ukrainie, Arcybiskupa Lwowa Mieczysława Mokrzyckiego, licznie zgromadzonych osób duchownych i świeckich. Prócz tego, na przełomie maja i czerwca cała Ukraina przeżywać będzie (nie tylko sprawy Euro 2012) Kongres Eucharystyczny, stąd wiele trudu trzeba włożyć w przygotowanie parafii do tego wydarzenia. Prosimy o modlitwę, by każdy dzień był drogą był drogą w stronę Nieba – dla nas i dla wszystkich, którzy z nami się spotykają. Prosimy też o modlitwę w sprawie naszego pobytu i pracy tutaj, ponieważ bardzo zmieniły się warunki uzyskania wizy i pozwolenia na pracę.
Chrystus Zmartwychwstał! Niech On przyjdzie do Was z łaską Swego pokoju i błogosławieństwa. Jego Krzyż i jaśniejące Rany niech staną się bramą wiecznego szczęścia i światłem na drogach ziemskiego życia.

Z modlitwą, pamięcią, wdzięcznością - dominikanki z Żółkwi: s. Mateusza, s. Juwencja, s. Sara

Drukuj cofnij odsłon: 2882 aktualizowano: 2012-03-29 15:19 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków, tel. (0-12) 425 24 05 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone