Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel
Serwis Misyjny Zgromadzenia Sióstr Dominikanek

Rosja

Drodzy Dobrodzieje!

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie z zimowego Zabajkala i zapewniam o mojej pamięci w modlitwie i wdzięczności. Dzięki Waszej pomocy duchowej i materialnej możliwe jest prowadzenie tej misji na dalekiej Syberii.Nie miałam możliwości spotkania się osobiście z wieloma z Was w czasie pobytu w Polsce, jednak wszyscy jesteście mi bliscy i drodzy.

Chociaż misja w Rosji nie jest łatwa, to zainteresowanie się i pomoc ze strony ludzi, wśród których są też nie znane mi osobiście osoby, dodaje otuchy i sił. Tę Waszą dobroć i serce staram się nie zachowywać dla siebie, ale przekazywać dalej innym, ile starczy sił. Ważne jest, aby nie być obojętnym, lecz dostrzegać potrzeby drugiego człowieka. Ojciec Święty Benedykt XVI uczy nas, że „miłość bliźniego polega właśnie na tym, że kocham w Bogu i z Bogiem również innego człowieka, którego w danym momencie może nawet nie znam lub do którego nie czuję sympatii” (z encykliki o miłości chrześcijańskiej).

Z listu s. Tatiany

Drukuj cofnij odsłon: 1537 aktualizowano: 2012-03-31 16:59 | utworzono: 2012-03-09 21:15:05 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków, tel. (0-12) 425 24 05 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone