Poniedziałek, 15 października 2018 r. imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Teresy od Jezusa
Serwis Misyjny Zgromadzenia Sióstr Dominikanek

Patronat Misyjny

Patronat Misyjny

"Patronat misyjny" to praktyka włączenia się w dzieło misyjne Kościoła, możliwa dla każdego chrześcijanina, który pozostając we własnej Ojczyźnie, równocześnie "przekracza" jej granice i siłą ducha dociera na krańce świata, by Jezus był poznawany i kochany.

Modlitwa naprawdę jest wiązaniem jednego krańca świata z drugim. Nieograniczoną przestrzenią i czasem, dociera do najodleglejszych zakątków świata i wzbudza "przyjaciół" Boga. Nikt z wierzących w Chrystusa nie może pozostać obojętnym wobec faktu, że tak wielu naszych braci na świecie jeszcze nie poznało prawdy Ewangelii. Nakaz misyjny Chrystusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię", nie ogranicza się do wąskiej grupy ekspertów, ale dotyczy każdego ochrzczonego. Nie można światła wiary zatrzymać dla siebie, gdyż jego naturą jest oświecanie wielu, "którzy wchodzą do naszego domu".

Dzieło Ewangelizacji narodów w pierwszej linii podejmują misjonarze; kapłani, zakonnicy, siostry i bracia zakonni a także świeccy.

Wszyscy możemy z nimi czynnie współpracować. Patronat misyjny to konkretna, stała współpraca duchowa i materialna z wybranym przez siebie misjonarzem - misjonarką.

W Patronacie Misyjnym obowiązują cztery proste zasady - zobowiązania:

1. Zapoznanie się osobiste lub korespondencyjne z misjonarzem, którego otaczam patronatem - opieką:

  • poznać kraj Jego pracy misyjnej,
  • problemy jakie napotyka tam Kościół,
  • problemy społeczne i kulturalne tego kraju.

2. Otoczyć "swojego" misjonarza codzienną modlitwą:

  • chodzi o stałą, krótką, dowolną modlitwę. Może to być nawet jedno "Zdrowaś Maryja" lub akt strzelisty, ale codziennie.

3. Ofiarować za misjonarza swoje codzienne krzyże: choroby, zmartwienia, problemy, niedostatki, itp.:

  • ogromną wartość dla zbawienia świata, ma cierpienie przeżywane razem z Chrystusem, skoro przez nie zostaliśmy zbawieni, sprawmy, by nie marnowało się żadne cierpienie

4. W każdym miesiącu starać się odłożyć ewangeliczny "wdowi grosz", by zapewnić misjonarzowi codzienny byt i wspomóc prowadzone przez niego dzieła:

  • chodzi o drobną sumę pieniężną wartości jednego bochenka chleba miesięcznie, przekazywaną misjonarzowi regularnie za pośrednictwem Referatu Misyjnego, gdzie można poprosić o blankiety bankowe dla "swojej" misjonarki, za pośrednictwem tego referatu docierają do wszystkich Ofiarodawców misyjnych listy i podziękowania od ich misjonarzy

 

JEŚLI CHCESZ POMÓC CHRYSTUSOWI ZBAWIAĆ ŚWIAT XXI WIEKU, WŁĄCZ SIĘ W DZIEŁO MISYJNE. ZAPEWNIAM CIĘ, ŻE ZE ZDZIWIENIEM W DOMU OJCA USŁYSZYSZ: "BYŁEM GŁODNY, A DAŁEŚ MI JEŚĆ, BYŁEM NAGI, A PRZYODZIAŁEŚ MNIE...."

"WSZYSTKO CO UCZYNILIŚCIE TYM BRACIOM MOIM NAJMNIEJSZYM MNIE UCZYNILIŚCIE"

Drukuj cofnij odsłon: 4358 aktualizowano: 2012-02-25 13:33 | utworzono: 2011-12-29 16:24:46 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków, tel. (0-12) 425 24 05 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone