Poniedziałek, 15 października 2018 r. imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Teresy od Jezusa
Serwis Misyjny Zgromadzenia Sióstr Dominikanek

Wydarzenia

Ale AKCJA!

Rozpoczęliśmy Wielki Post. "Misjonarz na Post" - to ogólnopolska akcja polegająca na duchowym wsparciu konkretnego misjonarza w konkretny sposób przez ten konkretny wielkopostny czas.

W projekcie „Misjonarz na Post” wziąć udział może każdy, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Każdy, kto chce dołączyć do inicjatywy, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl , wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chce wspierać: świeckiego, zakonnego czy diecezjalnego. Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego, wymaga natomiast trochę czasu i wytrwałości – zauważa o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, jeden z pomysłodawców.

Inicjatywa polega na codziennej modlitwie w intencji konkretnego misjonarza. Oprócz tego warto wybrać także inne możliwości dodatkowo, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, uczestnictwo we Mszy św. czy ofiarowanie postu. Tego duchowego wsparcia misjonarze potrzebują najbardziej. Bądźmy zatem hojni w jego udzielaniu.
Zachęcamy do włączenia się w to dobre dzieło. Zapraszamy oczywiście do szczególnego wspierania naszych Sióstr Misjonarek.

Drukuj cofnij odsłon: 1711 aktualizowano: 2015-02-18 09:05 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Referat Misyjny Zgromadzenia Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków, tel. (0-12) 425 24 05 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone